HizmetlerimizExpert Makina nın size sağlayacağı avantajlar
Firmanızda fabrika ve makine taşıma işlerinde düşük organizasyon ve planlama yönetim giderleri oluşacaktır.
Fabrika ve makinelerinizi taşımak için özel aletlere – ekipmanlara yatırım ihtiyacınız olmayacaktır.
Tüm operasyon süresince sadece bir firma ile muhatap olacaksınız. Size mekanik -elektrik demontaj taşıma, montaj ve işletmeye alma işlerinde bütüncül çözüm sunmaktayız.
Tek fiyat ve belirli iş günü garantisinde makinelerin demontaj araçlara yüklenmesi araçlardan indirilmesi ve montajın yapılması işletmeye alınması işleri yapılacaktır.
Yüksek yer değiştirme kabiliyeti tecrübeli ve teknik kadrosu ile operasyon zamanından büyük kazanç sağlayacaksınız. Size kısa sürede üretime geçip müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılama olanağı sunulmaktadır.
Makinalarınızda profesyonel tecrübeli teknik elemanlar tarafından yapılacak yıllık revizyon, modifikasyon, güçlendirme çalışmaları sayesinde makinelerinizde yedek parça bakım maliyetlerinde düşüklük olurken, duruş zamanlarında azalma üretim miktarlarında ve verimlilikte artışlar olacaktır.
Taşıma otomasyonları ve diğer otomasyon sistemler sayesinde iş gücünden tasarruf sağlarken ayni zamanda ürün kalitesinde ve üretim verimliliğinde artışlar olacaktır.

1. Yeni Flekso, Rotogravür Baskı makinaları ile Kağıt Ambalaj makinalarının kurulumu
Makine üretici firma ile iş birliği içerisinde yeni kağıt ambalaj dönüşüm makinaları ile flekso baskı makinalarının müşterinin fabrikasında montajı yapılarak işletmeye alınır. Makine üreticisinin belirlediği koşullarda makine çalışır halde teslim edilir.
Yeni makinanın ihtiyacı olacak kompresör ,baş üstü vinç sistemleri, hava su ,tutkal hatları vb. sistemlerin kurulumu yapılmaktadır.
2. Kâğıt Ambalaj makinaları ile flekso -rotogravür baskı makinalarının demonajı,taşınması, yeniden kurulumu ve işletmeye alınması
Ambalaj üretici firmanın ihtiyaçları doğrultusunda fabrikasında bulunan makinelerin gerek ayni fabrika içerisinde gerekse başka lokasyonda bulunan fabrikasına ambalaj dönüşüm makinelerinin ( kağıt torba, kağıt poşet, oluklu mukavva ve flekso –rotogravür baskı makinaları) demontaj- araçlara yükleme, taşıma, makinaların indirilmesi, kurulumu işletmeye alınması işlerinin tamamı bütüncül bir çözüm olarak sunulur.
Makinaların de montajını ve kurulumunu elektriksel ve mekanik işlerle araçlara yükleme ve araçlardan indirme işlerini kapsamaktadır.
Müşteri ihtiyaçlarına göre elektrik ,su , hava ve tutkal hatları ile ekipmanların sökümü ve kurulumu veya sıfırdan yeni olarak kurulumu da yapılmaktadır.
3. Flekso- Rotogravür- Kâğıt Torba –Kâğıt Poşet- Oluklu Mukavva makinalarının revizyonu – bakımı, modifikasyon, güçlendirme ve verimlilik artıma uygulamaları
Flekso-Rotogravür-Ambalaj dönüşüm makinalarının (Kağıt Torba-Kağıt Poşet-Oluklu Mukavva) yıllık revizyon ve planlı bakımları ile büyük arıza giderme yenileme çalışmaları yapılır.
Uzun yıllar kullanılmış makinalarda yorulan ve aşınan mekanik parçalar ile demode (bulunması zor olan eski teknoloji ürünleri)olmuş elektrik sistemleri yeni jenerasyon ürünlerle değiştirilerek makinanın daha randımanlı (daha hızlı ve daha az duruş ile) çalışması sağlanır.
Yeni ürünler için makine üzerinde modifikasyonlar yapılarak bu ürünlerin üretilmesi sağlanır.
Makine sistemlerinde bulunan DC sürücü ve motorların AC sürücü ve motorlara dönüştürülmesi, invertörlü sistemlerin kullanılması, duruş otomasyonlarının yenilenmesi ile makinanın duruş zamanlarında azalma, hızında artış ile birim zamandaki üretim miktarında artış ile düşük enerji kullanımı ile verimlilik artışı sağlanır.
4. Flekso baskı ve Kâğıt Ambalaj dönüşüm sektörünün ihtiyacı olan yedek parça, aparat ekipmanların ve taşıma otomasyonları ve diğer otomasyonların imalatı ve montajı
Kâğıt dönüşüm makinaları ile rotogravür-flekso baskı makinalarının yedek parça ihtiyaçları kendi atölyelerimizde üretilir.
Bunun dışında kağıt ambalaj dönüşüm sektörünün ihtiyacı olan aparat, ekipman ve taşıma otomasyonları ile diğer otomasyonların üretimi yapılır.
Otomatik tutkal besleme sistemleri- perferasyon bıçak üniteleri ,tutkallama üniteleri,otomatik hava tahliye sistemleri ,makinalar arası yarı mamül-mamül taşıma otomasyonları , dip takviye bandı matbaa , inline matbaa, kağıt dilimleme makinaları vb.
5. Kâğıt Dönüşüm Makinalarında Know- How uygulamaları, yeni teknoloji transferleri
Expert Makine nın sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeleri ile dünyadaki yeni uygulamalar ,ekipmanlar, makinalar ve metotlar konusunda bilgi transfer edilmektedir.
Yeni teknolojik makinaların temin edilmesi ve işletmede bu makine ve ekipmanlar kullanarak yeni ürünlerin uygun maliyetlerle üretilmesi için gerekli bilgi ve uygulamalar konusunda yardımcı olunmaktadır.
6. Komple Kâğıt Dönüşüm (Kağıt torba-kağıt poşet) fabrika kurulumu
Kağıt Torba ve Kağıt poşet fabrikalarının sıfırdan kulumu ve işletmeye alınması işleri bir bütüncül çözüm olarak müşterilere sunulur.
Kağıt torba- kağıt poşet makinaları ile rotogravür -flekso baskı makinalarının kurulumu işletmeye alınması ve çalışır halde teslim edilmesi,
Kağıt torba ,kağıt poşet fabrikasının ihtiyacı olacak yardımcı makine ve ekipmanların (tutkal hazırlama mutfağı-kompresörler-hava kurutma -hava su tutkal sistemleri baş üstü vinçler vb. tedariki montajı ve çalıştırılması işlerini kapsamaktadır.